İletişim Numaralarımız ve Skype Adresimiz

Asansörlü Taşımada Dikkat Edilmesi Gerekenler…

Hepimizin bildiği gibi, son zamanlar yaygın olarak kullanılan ve en çok tercih edilen taşımacılık şekli asansörlü nakliye hakkında bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlara değineceğiz. Sizler bir müşteri olarak, yalnızca dışarıdan gördüğünüz üzere hareket etmektesiniz ve ciddi anlamda kolay ve hızlı bir sistemdir. Bununla birlikte, taşınma işleminiz gerçekleşmeden önce hem müşterilerimizin hem de firma olarak bizlerin dikkat etmesi gereken şu hususlar vardır.

  1. Taşındığınız yer veya taşınacağınız yer asansör kurmaya müsait mi?
    – Birbirine çok yakın apartmanlarda veya zeminin düz olmadığı durumlarda ya da balkon veya pencerenin çok küçük olduğu durumlarda asansör kurulamamaktadır.
  2. Taşınacak Eşyanın Niteliği Asansörle Taşımaya Uygun mudur?
    – Asansör sepetinin belirli yük kapasitesi vardır. Genellikle ev eşyalarında bu kapasite kolay kolay aşılmaz fakat diğer taşımacılık işlerinde (ağır yükler, araç parçaları, çimonto vb.) bu kapasite aşılabilmekte. Bu gibi durumlarda asansör kullanılamamaktadır.
  3. 15 ve Üzeri Katlar İçin Hava Durumu Değerlendirmesi Yapılmış mı?
    – 15 ve üzeri katlar için hava şartları da önemlidir. Aşırı rüzgar olması halinde, asansörün direnci daha da azalmakta ve hava şartlarının da taşıma işlemi için uygun olması gerekmektedir.

Bunun haricinde işimize engel teşkil eden çok fazla durum olmadığı için, genel olarak asansörlü taşıma sistemimizi sorunsuzca kurabilmekteyiz.

Daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.